تبلیغات
شافل‌خونه - shuffle002
شافل‌خونه

سلام!

این هم اولین پست آهنگی من تو شافل‌خونه. امیدوارم انتخاب‌هام خوب باشه!

1.

Tom Waits رو فکر کنم بشناسید. از خواننده‌های قدیمیه. صدای خاصش شنونده رو جذب می‌کنه. صدای بم و گرفته‌ای که با شنیدنش گاهی حتی به سختی می‌تونی نت‌هایی رو که می‌خونه تشخیص بدی. چیزی که من دوست دارم، احساسیه که تو ترانه‌ها و همین صدای گرفته و گاهی خشنش هست.

از این آهنگ یه کاور هم دارم. کار دو تا دوست فرانسویه به اسم Agathe و Fine که کارهاشون رو تو یوتیوب می‌تونید پیدا کنید. تا به ‌حال آلبومی نداشتن. شاید فقط چندتا کنسرت کوچک. ولی طرفدارای خودشون رو دارن. اجراشون خیلی دوست‌داشتنی و دل‌نشینه. پیشنهاد می‌کنم اگه امکانش رو داشتید حتما دنبال ویدیوهاشون هم برید! به‌خصوص ویدیویی که از همین آهنگ دارن.

Green Grass
Download
Download Cover Version
Lyrics


Stand in the shade of me..."
Things are now made of me
The weather vane will say
It smells like rain today

God took the stars and He tossed 'em
Can't tell the birds from the blosoms
You'll never be free of me
"...Hell make a tree from me2.
 

جدیدا یه خواننده کشف کردم به اسم Melanie Pain. فعالیتش رو تو دنیای موسیقی به طور جدی از سال 2004 و با هم‌کاری با گروه فرانسوی Nouvelle Vague شروع کرده: گروهی که از چند عضو ثابت و تعدادی خواننده و گاهی اعضای متغیر تشکیل می‌شه. یعنی هر بار تو آلبوم‌هاشون کارهایی از خواننده‌های مختلف فرانسوی می‌شنوید که الان هرکدوم برای خودشون اسمی پیدا کردن. ملانی پین هم یکی از اون‌هاست. تا الان هم یه آلبوم انفرادی داشته که در سال 2009 منتشر شده. چندتا از کارهاش جالب بود برام. ولی از اون‌جا که نمی‌خوام این پست فقط محدود به یه خواننده بشه، فعلا یه کار رو انتخاب می‌کنم تا شاید بعدا بازم ازش کار بذارم:

 Peut-etre Pas
Download
Lyrics

(آهنگ فرانسویه بنابراین نمی‌تونم تیکه‌ای از ترانه‌ش انتخاب کنم که بذارم)3.
 

استیوی واندر هم یکی از اون ترانه‌سراهای پر سر و صدا و محبوبه و کارهای دوست‌داشتنی زیادی داره. پیانو، کیبورد، درامز و گیتار فقط چندتا از سازهاییه که می‌تونه بزنه و البته فراموش نکنیم که نابینا متولد شده! 
این آهنگ از کارای قدیمی‌شه که شخصا خیلی دوست دارم. حس خاص و جالبی داره.


 Pastime Paradise
Download
Lyrics


They've been spending most their lives..."
Living in a future paradise
They've been looking in their minds
For the day that sorrow's gone from time
They keep telling of the day
When the Savior of love will come to stay
?Tell me who of them will come to be
"...?How many of them are you and meنوشته شده در یکشنبه 15 خرداد 1390 ساعت ساعت 23 و 43 دقیقه و 25 ثانیه توسط Paradojan نظرات |قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت